Ankara Diyetisyen

Ankara Diyetisyen
Ankara Diyetisyen
28/04/2020

Ankara Diyetisyen; Büyüme, sağlık ve gelişme için gerekli olan besin öğünleri ve besinlerin vücuda alınmasına beslenme denir. Dengeli-yeterli beslenme ise bu öğeleri kapsayan gıdaların sağlığın gelişmesi ve korunması adına bilimin belirlemiş ve önermiş olduğu miktarlarda tüketilmesidir. Hiçbir gıda tek başına diğerlerinin yerini tutamaz ve vücudun ihtiyaç duyduğu besin öğelerinin hepsini karşılayamaz. Uzun süre eksik, tek yönlü ya da fazla beslenmek uzmanlar tarafından önerilmeyen sağlıksız diyetlerin uygulanması, sağlığımızı doğrudan veya dolaylı etkileyerek hayatımızın herhangi bir döneminde mineral-vitamin yetersizliklerinden, geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına kadar pek çok alanda karşımıza çıkabiliyor. Bu durum sizleri ruhen ve bedenen olumsuz etkileyebilir.

Ankara diyetisyen olarak yemek hizmetinin kaliteli ve sağlıklı verilmesini sağlamak için danışmanlık hizmetiyle de görev yapmaktayız.

Diyet ve Beslenme Hakkında

Diyet ve beslenme danışmanlığı yapan diyetisyen olarak; çocukluktan yetişkinliğe, hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden, gebelikten, yaşlılık ve emzikliliğe kadar geniş bir alanda hizmet vermekteyiz. Sağlıklı beslenip formunuzu korumanın yollarını bilimsel olarak öğrenebilir, bu sayede yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.  Zinde ve sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız hayatınızın her bir döneminde dengeli ve yeterli beslenmeyle ilgili doğru bilgiye sahip olunup bunu uygulamanız gerekmekte. Bu bağlamda Ankara diyetisyen hekiminiz olarak güncel, bilimsel ve doğru bilgiye ulaşmanız, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi hedefliyoruz.

Online Diyet Hizmetlerimiz

Ankara diyetisyen olarak hizmet ağımızdan genel anlamda bahsedecek olursak eğer; bireye özgü olan beslenme programlarının hazırlandığı tıbbi diyet hizmetleri, poliklinik hizmetleriyle beraber doğru ve dengeli bir şekilde beslenmeyi öğreterek bireyde davranış değişiklikleri sağlanarak yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar düzenlenmektedir. Ayrıca ilk muayenede bireylerin alışkanlıkları ayrıntılı bir şekilde gözden geçirilerek vücut analiz işlemleri yapılır. Vücutta bulunan kas, yağ ve su miktarları belirlenerek, vücudunuzun çalışma hızı saptanır. Elde edilecek olan veriler ışığında; cinsiyet, yaş ve fiziksel aktivite gibi bulgulara kan grupları da eklenerek birey özgü beslenme programı detaylı bir şekilde hazırlanır. Bu sayede kişinin düzenli takibi hedeflenmektedir.

Bununla beraber daha birçok konuda danışmanlık hizmeti sunan diyetisyen hekiminiz olarak sağlıklı yaşam pencerenize açılan yolculuğunuz aslında sizlere sağlıklı beslenme hususunda, yeni, doğru ve bilimsel bütün materyal ve bilgilerle yardımcı olmaya hazırım.